přehled o hovorném | Odkazy z menu najdete vlevo i vpravo
odkazy z menu najdete vlevo i vpravoodkazy z menu najdete vlevo i vpravo
 |  informace + cena pořízení |  nabídka |  cena |  katalog telefonů |  zpět na úvod |  
WELL 8820IP VoIP telefon, 2x Eth. port:

VoIP telefon WELL 8820IP má velmi jednoduché a přehledné ovládání s hlasovým doprovodem. Telefon má firmwary s podporou protokolů SIP, H.323, MGCP a IAX2. WELL 8820IP je vybaven dvěma ethernetovými porty, má podporu QoS a velmi dobrou hlasovou kvalitu.

WAN port je určen pro připojení k internetové konektivitě, druhým LAN konektorem připojíte VoIP telefon do síťové karty počítače nebo přes HUB/switch do LAN sítě. Je ovšem třeba myslet na to, že IP telefon potřebuje svou vlastní IP adresu a Váš počítač také. V tomto zapojení tedy potřebujete buď více veřejných IP adres nebo mít v lokální LAN síti zařízení s NAT a DHCP serverem.

Telefon díky implementované QoS (ToS) označuje přes něj procházející hlasové pakety a pokud je v síti zařízení schopné tyto pakety identifikovat, umožní Vám to upřednostnit VoIP hovory před běžným datovým tokem.

Zprovoznění zařízení, funkce: telefon připojíte pomocí ethernetového rozhraní k IP síti, která má konektivitu k internetu. V telefonu nastavíte registrační údaje pro připojení k VoIP operátorovi. Konfigurace VoIP telefonu se provádí pomocí přehledného webového rozhraní, klávesnici telefonu nebo i přes Telnet.

Následně si telefon naváže spojení a pak už je možné využívat VoIP telefonii v rozsahu možností Vašeho VoIP operátora. Vždy je možné volat si zdarma s účastníky, kteří jsou připojení ke stejnému VoIP operátorovi. Nebo můžete využít služeb placeného VoIP operátora, kde získáte i veřejné telefonní číslo umožňující volat do pevných i mobilních sítí telefonních operátorů. Rovněž bude možné se i Vám dovolat z pevných nebo mobilních telefonů.

Telefon disponuje adresářem až pro 100 záznamů a má v paměti seznam posledních 80-ti volaných čísel, 80-ti příchozích volání a 80-ti zmeškaných volání.

< 2005 >, OK-NET.cz, webmaster